Częste pytania

W jakiej formie dostarczane są kontenery?
Nasze kontenery dostarczane są w pozycji transportowej do samodzielnego montażu. Dzięki temu koszt transportu jest kilkukrotnie niższy niż kontenera w zmontowanej formie. Montaż kontenera jest bardzo prosty i nie zajmuje wiele czasu w zależności od wielkości od 20 do 40 minut. Na naszej stronie można zapoznać się z instrukcją montażu w trzech formach: instrukcji montażu w PDF, filmu instruktażowego oraz zdjęć montażowych obrazujących każdy etap.
Jakie elementy standardowo zawiera każdy kontener?
Pomimo, że nasze kontener mogą różnić się wielkością czy dodatkowymi akcesoriami to są wyposażone w pewne elementy niezależnie od modelu. Takimi elementami są: podłoga, ściany boczne, ściana tylna, dach, drzwi, kątowniki narożne, klamka, rygiel, zamek + 3 klucze oraz stopki do drzwi.
W jakie dodatkowe akcesoria można wyposażyć kontener?
Opcjonalnie, kontenery można wyposażyć w następujące akcesoria:
– sztaba antywłamaniowa
– dedykowany system regałów
– metalowe półki kuwetowe
– łącznik dający możliwość przedłużenia kontenerów
– rampa najazdowa
– wzmocnienie dachu (po zastosowaniu, możliwość obciążenia dachu wzrasta ze 100 do 300kg/m2)
– prowadnice wideł
– kratki wentylacyjne
Z jakich materiałów wykonane są kontenery?
Stawiamy na jakość więc wykonujemy kontenery z najlepszych materiałów z dbałością o detale.
Podłoga wykonana jest z drewnianych desek o grubości 35 mm (z obciążeniem do 500 kg/m2). Deski przykręcone są do profili nośnych z blachy ocynkowanej o grubości 2 mm. Boki podłogi wzmocnione są podłużnymi profilami metalowymi, wykonanymi z blachy ocynkowanej o grubości 1 mm.

Ściany boczne wykonane są z blachy trapezowej o grubości 0,75 mm, przynitowanej do profili nośnych z blachy ocynkowanej o grubości 2 mm.

Ściana tylna wykonana jest z blachy trapezowej o grubości 0,75 mm, przynitowanej do dwóch profili (górnego i dolnego) z blachy ocynkowanej o grubości 2 mm.

Dach wykonany jest z blachy trapezowej o grubości 0,75 mm (z obciążeniem do 100 kg/m2), przynitowanej do profili nośnych z blachy ocynkowanej o grubości 2 mm. Skrajne krawędzie dachu są wyprofilowane tak aby pełnić funkcje okapów.

Dwuskrzydłowe drzwi wykonane są z trapezowych blach ocynkowanych o grubości 0,75 mm, przynitowanych do zamkniętych profili nośnych skrzydeł. Profile wykonane są z blachy ocynkowanej o grubości 1 mm. Skrzydła drzwi wyposażone są w sztaby z ryglem, klamkę, zamek FAB i osłony przeciwwyważeniowe. Skrzydła drzwi są zamocowane na futrynie za pośrednictwem zawiasów. Futryna składa się z profili stalowych, wykonanych z blachy ocynkowanej o grubości 2 mm.

Narożniki wykonane są z ocynkowanej blachy o grubości 3 mm, pomalowanej na czerwono. Służą do łączenia poszczególnych części kontenera (dno, ściany boczne, dach) do pozycji transportowej oraz podczas montażu. Narożniki wyposażone są w bolce, służące do zabezpieczenia stosu kontenerów w pozycji transportowej. Otwory w narożnikach służą do zaczepienia zawiesi dźwigu.

Jakie normy spełniają kontenery Waszej firmy?
Nasze składane kontenery magazynowe spełniają aktualne przepisy w zakresie BHP, PPOŻ a także w zakresie ochrony środowiska. Dodatkowo oferowane przez naszą firmę kontenery uzyskały certyfikat TÜV SÜD.
Czy każda osoba może samodzielnie podjąć się montażu kontenera?
Co do zasady każda pełnoletnia osoba może podjąć się samodzielnego montażu kontenera. Warunkiem jest, aby osoba ta była trzeźwa, odpowiednio przeszkolona w zakresie BHP, a także była zaznajomiona z instrukcją składania kontenera. Warto zaznaczyć, że aby kontener zmontować do pozycji roboczej komfortowo i bezpiecznie należy to wykonać przy pomocy drugiej osoby lub kilku osób (w przypadku montażu większych kontenerów). Należy także zaznaczyć, że wszelkie manipulacje kontenerem przy użyciu urządzeń takich jak wózek widłowy czy też dźwig wymagają stosownych uprawnień i powinny być wykonywane przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Kategorycznie zabrania się manewrowania kontenerem, gdy w środku znajdują się ludzie lub też przedmioty.
Jaka jest waga oferowanych kontenerów?
Waga kontenera zależna jest od jego wielkości oraz wyposażenia dodatkowego. Bazowa waga kontenera prezentuje się następująco:
– kontener długości 2,25 m: 395 kg
– kontener długości 3 m: 450 kg
– kontener długości 4 m: 560 kg
– kontener długości 5 m: 670 kg
– kontener długości 6 m: 780 kg
Czy są jakieś warunki dopuszczenia kontenera do użytku?
Aby kontener mógł być dopuszczony do użytku należy upewnić się, że został on zmontowany zgodnie z instrukcją. Należy także upewnić się, że wszystkie połączenia są prawidłowe i dobrze dokręcone.
Czy kontenery należy w jakiś sposób konserwować?
Aby zachować sprawność techniczną i wizualną kontenera należy raz w tygodniu przeprowadzić wizualną kontrolę jego stanu. Warto także okresowo sprawdzać, czy istnieje potrzeba nasmarowania zawiasów i oczyszczenia okapu.
Czy są jakieś wymagania techniczne lub budowlane do stosowania kontenera?
Kontener powinien stanąć na równej powierzchni, a sposób jego użytkowania powinien być zgodny z BHP oraz zasadami przeciwpożarowymi. Należy także zapewnić bezpieczny i zgodny z przepisami sposób manipulowania kontenerem przy pomocy wózka widłowego lub dźwigu.
Czy oferujecie serwis pogwarancyjny oraz dostęp do części zamiennych?
Standardowo oferujemy 12 miesięcy gwarancji na nasze składane kontenery. Po tym okresie lub też, gdy uszkodzenie kontenera nastąpiło z winy użytkownika oferujemy usługi serwisowe oraz dostęp do części zamiennych. Aby ułatwić sposób zamawiania utworzyliśmy katalog części zamiennych.
Jakie zastosowanie mają oferowane przez was kontenery?
Nasze kontenery są bardzo wszechstronne i zastosowanie ich jest bardzo szerokie. Przechowywać w nich można rożnego rodzaju materiały i towary. Do najczęstszych zastosowań można zaliczyć:
– rozwiązania typu Self Storage – coraz popularniejszy w Polsce wynajem powierzchni magazynowych
– magazyn na towary
– magazyn na oleje i smary
– przechowalnia przedmiotów rożnego typu
– mobilny magazyn
– wiata garażowa
– garaż samochodowy
– garaż na urządzenia (np. budowlane)
– wiata rowerowa
– rowerownia
– składowisko drewna opływowego
– narzędziownia
– pomieszczenie do przechowywania akcesoriów ogrodowych
– pomieszczenie na kosze na śmieci
– sezonowe przechowywanie opon
Jakie są zalety składanego kontenera względem kontenera o konstrukcji stałej?
Przede wszystkim największą zaletą kontenera składanego jest jego mobilność. Oczywiście większość kontenerów o konstrukcji stałej ma możliwość transportu, lecz z reguły ich rozmiar determinuje konieczność zamawiania osobnego auta do każdej sztuki kontenera.

W przypadku działalności, która wymaga co jakiś czas zmiany lokalizacji (przykładem takiej branży jest chociażby budownictwo) możliwość transportu w formie złożonej, która zajmuje nieporównywalnie mniej miejsca może stanowić ogromny atut. Należy zauważyć, że kontenery składane (w szczególności mniejsze modele) można przewozić nawet na średnich pojazdach dostawczych. Co więcej, kilka złożonych kontenerów można bezpiecznie przewozić jeden na drugim, co w przypadku większych dystansów bardzo zauważalnie optymalizuje koszt transportu względem kontenerów o budowie stałej.

Można więc stwierdzić, że kontenery składane dają więcej niezależności i są zdecydowanie tańsze w transporcie.

Czy kontenery posiadają wentylacje?
W zależności od modelu nasze kontenery mogą posiadać wentylację grawitacyjną w postaci dwóch kratek. Przed zakupem należy upewnić się, że dany model posiada taką wentylację, jeśli jest ona wymagana przez zamawiającego.
Czy w oferowanych kontenerach można przechowywać ciecze?
Tak, w naszych kontenerach można przechowywać rożne substancje chemiczne w formie cieczy takie jak np. oleje. Aby składowanie tego rodzaju materiałów było bezpieczne oraz zgodne z przepisami kontener powinien być wyposażony w osadnik oraz wentylację.

W naszej ofercie mamy gotowy produkt dla takiego przeznaczania, a jest nim kontener z osadnikiem (wanna wychwytową) na płyny do 202 litrów lub 275 litrów. Używany jest on jako podręczny skład substancji ropopochodnych, łatwopalnych o temp. zapłonu powyżej 100° C i innych substancji chemicznych, które nie reagują z Zn.

Czy kontenery posiadają zabezpieczenie antywłamaniowe?
W standardzie kontenery oferowane przez naszą firmę posiadają zabezpieczenie w formie zamka na klucz. Kontener można jednak dodatkowo wyposażyć w sztabę antywłamaniową, która w znaczący sposób utrudnia włamanie i podnosi poziom bezpieczeństwa.
Czy oferujecie kontenery spełniające rolę palarni?
Tak, oferujemy kontenery wykonane z metalu, które służą jako palarnie. Zastosowanie tego typu urządzeń jest szczególnie przydatne w różnego rodzaju halach czy obiektach produkcyjnych, gdzie ze względu na bezpieczeństwo przeciwpożarowe oraz komfort pracowników należy wydzielić bezpieczną przestrzeń do palenia wyrobów tytoniowych. W naszej ofercie mamy standardowo dwa rodzaje kabin o przeznaczeniu na palarnie:
– kabina o długości 2,25 m, której powierzchnia całkowita wynosi 4,5 m²
– kabina o długości 3 m, której powierzchnia całkowita wynosi 6,6 m²
W jaki sposób mogę dokonać zamówienia kontenera?
Zachęcamy do wypełnienia formularza zamówienia na naszej stornie. Jest to najwygodniejsza forma, ponieważ Klient od razu widzi wszystkie produkty wraz z cenami, dzięki czemu łatwo mu dokonać wyboru, a także podsumować cenę. Po wypełnieniu formularza nasz pracownik skontaktuje się z Państwem celem ustalenia szczegółów dostawy we wskazane miejsce.